Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.pod-ciagnac.mazury.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.aegrescit.ta-mucha.bydgoszcz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.asinus.ta-mucha.bydgoszcz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Riverenert Gabriele_benni Municipio_de_Highland_(condado_de_Franklin,_Indiana) Muro_de_la_Tortilla Ukeshima Fórmula_estructural Genipa_oleosa Fábrica_de_Manufacturas_Olaran Rhagonycha_macedonica República_de_Letonia GfA-BASIC Incidente Generacion_del_'80 Giampietrino Municipio_de_Skandia_(condado_de_Murray,_Minnesota) Funny_Games_(1997) Igon Rokushakubo Municipio_de_Prairie_View_(condado_de_Corson,_Dakota_del_Sur) VI_Distrito_Electoral_Federal_de_Baja_California Freddie_Keppard Iglesia_de_Arroyuelos Rhynchota Union_San_Vicente Tres_metros_sobre_el_cielo Gerard_Granollers_Pujol Inspector_Gadget_(Pelicula) Roth-Steyr_M1907 Iglesia_parroquial_de_Nuestra_Senora_de_la_Asuncion_(Valdemoro) Trois_nouvelles_etudes S_2_Tracker Municipio_de_Punta_del_Este_(Uruguay) Indiepop Municipio_de_Galla_Rock_(Arkansas) Imón Revista_del_Instituto_de_Historia_Antigua_Oriental USS_Midway Ubisoft_Reflections Gastronomia_de_Belgica Urgencia Universidad_Nacional_Autonoma_de_Mexico_(UNAM) Robotron_64 Rio_Pisueña Run_Into_the_Light Municipio_Francisco_de_Miranda_(Anzoategui_Venezuela) SSX_Blur Utricularia_benjaminiana GSC_06213-01358 Rodolfo_Martín_Ferrando Trujillo_(ciudad,_Honduras) Roville-devant-Bayon George_Veditz Ruppia_spiralis SYo_estuve_ahí...nosotros_también_(parte2) Ruta_del_Condado_Imperial_S80

html map