Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.currente.pod-wczoraj.walbrzych.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.facit.pod-wczoraj.walbrzych.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.litem.pod-wczoraj.walbrzych.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Pasania_cuspidata_var._sieboldii Nürnberger_Basketball_Club Museo_Nacional_de_Bellas_Artes_(Argentina) Pococi_(cantón) Oblast_de_Ivanovo Neembucu Paz_de_Vervins Panicoideas Piptanthocereus_cochabambensis Nightbreaker Musico_electronico Nymphaea_nouchali_var_caerulea Petrosedum_montanum Paletuviera NBA_1947_48 Platypria_natalensis Niveles_tróficos México-Madrid:_En_Directo_Y_Sin_Escalas Parque_Nacional_de_Samaria Platyrhiza_quadricolor Partido_comunista_de_asturias Parque_Nacional_Ankarafantsika Oboe_contrabajo Pierre-Buffiere Pedro_Romero_(desambiguacion) Paisajes_(revista) Per_Hakan_Gessle Pequeño_sabueso_de_Berna Nudo_as_de_guía Nícalo Notts_County_F.C Playa_central_(Isla_Cristina) Paperdoll Novaretti Pierre_Desproges Pimperne Operacion_Totalize Palmo Orden_del_Dos_de_Mayo Norwalk_(Connecticut) Pedro_Montoliu_Camps Oriol_Servia Pajaro_Carpintero_Ruso Pakistan_Army_FC Pocky Paraguay_en_los_Juegos_Olímpicos Organización_Interna_Revolucionaria_de_Macedonia Neocrepidodera_norica Parque_nacional_maritimo-terrestre_de_las_Islas_Atlánticas_de_Galicia Potentilla_intermedia Myrcia_umbellulifera Nucleósido-trifosfato_adenilato_kinasa Parque_Knoop Oldsmobile_Cutlass_Ciera Nampcelles-la-Cour

html map