Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.fugaces.ten-umiescic.glogow.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.legem.ten-umiescic.glogow.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.monachum.ten-umiescic.glogow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Celda_(prisión) Brazza Brasil_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Turín_2006 Bit_menos_significativo Black_Box_Games Bromear Brian_O'Nolan CETME_L Bluffs Bean_(película) Cañada_de_santos Bayan_ölgiy_(aymag) Barrabas Cerámica_Inca Caso_Chispas Carmen_(Santa_Fe) Casson Baluarte_de_la_candelaria_(cádiz) Carlos_Orozco_Castro Canal_Segarra-Garrigues Big_Walter_Horton Canna Bahia_de_Tamarin Campeonato_de_Wimbledon_1929_Individuales_Masculinos Big_Brother_(México) Benito_Juarez_(Macuspana,_Tabasco) Babel_(filme) Cesar_a_la_mejor_musica_escrita_para_una_película Centro_histórico_de_Oaxaca_de_Juárez Caricaturas_de_Mahoma_del_periodico_Jyllands_Posten Banda_de_James-Younger Castillo_de_Xerif-El-Edrisi Batalla_de_azamor Búsqueda_y_rastreo_por_infrarrojos Batalla_de_la_Bahía_de_Manzanillo Búsqueda_de_Planetas_Extrasolares_Eclipsantes_en_la_Ventana_de_Sagitario Cerco_de_Lima Campagne_lès_Wardrecques BL Big_Sandy_(Tennessee) Casa_del_Arte_(Concepcion_Chile) Central_Hidroeléctrica_Yguazu Bình_Dương_FC Centro_de_Investigación_Científica_y_de_Educación_Superior_de_Ensenada Cayo_Claudio_Marcelo_(consul_49_a.C.) Blaeu Caporegime Capítulos_de_Hello!_Sandybell Bourrée_en_mi_menor Butternut_(Wisconsin) Bot._Mater._Gerb._Bot._Inst._Komarova_Akad._Nauk_SSSR Capilla_de_Calle_Agua_(Málaga) Batalla_de_sabaneta Bromuro_de_metilo Boeing_TB-50

html map