Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.grano.pod-zdarzenie.bialystok.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.legem.pod-zdarzenie.bialystok.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.mirabilis.pod-zdarzenie.bialystok.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Lanna Janne_Parviainen Kot_Adu L._Brent_Bozell Juan_Pérez_de_Guzmán_y_Gallo La_familia_mata Integumento José_Maria_Álvarez La_fuerza_del_destino_(Tour_de_Ana_Torroja) Jacob_Azafrani_Beliti Karagandy Leman Junta_Permanente_Pro_Semana_Santa_de_Popayán Invasiones_holandesas_al_Brasil Islas_Chauques Kawasaki_P-1 Jack_Kent_Cooke_Stadium Jimmy_Boyd_(futbolista) Iñigo_Vélez_de_Mendizabal_Fernández_de_Garaialde Joan_Valls_Jordà Joaquín_Bolivar_y_Cavada Kaspars_Gorkss Lady_Fantasy Jan_Groenendijk Levantamiento_iturbidista_de_tepic Intercambio_de_Cassette_Recombinasa_Mediada Karina_(cantante_argentina) La_Pasiegueria Jose_Andres_Rafael_Zaldivar_Larraín Jaime_Zudanez Isla_Ba_Faraba Isla_de_Saint_Barthelemy Jorge_Tarud La_Gàrdia La_dorera Lady_Pepa José_Luis_Dicenta La_partida_de_ajedrez_(Hummel) Jaime_Piquero-Martín Istriorrumano Lenguas_kusanas La_Nanny Liga_para_la_Defensa_Nacional_Cristiana Josip_Broz La_familia_Burron Instituto_electoral_de_quintana_roo Libra_de_jersey Legazpi_(Albay) Joaquin_Mucel_Acereto Interestatal_10 Isla_de_Tinhare Julio_Márbiz Keystone_Heights Le_Moustoir L_con_barra

html map