Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.placens.to-sobie.ustka.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.senes.to-sobie.ustka.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.to-sobie.ustka.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Caquixtle Azulear Blue_Dragon_2 Banados_de_Tichela Aztequismo Castillo_de_Agüero_(Palencia) Barrio_borro Batalla_del_gran_zab Centro_de_Arqueología_Urbana Carlos_V_a_caballo_en_Mühlberg Carlos_II_de_Austria Cerro_Itacurubí Carduus_discolor Catalogo_Indice_de_Nebulosas_y_Cumulos_de_Estrellas Bota_de_Oro_1987–88 Campanula_rotunda Años_1870 Carbidopa Caligrafía_occidental Centro_Desportivo_de_Fátima Catedral_de_Nuestra_Señora_de_la_Consolacion_de_San_Cristobal Bandera_del_arco_iris Bubbio Berberis_hispanica_subsp._hispanica Bassia_sicorica Campeonato_Minuano_de_Fútbol_2010 Banyuls_(vino) Baritono Bellevue_(Iowa) Bejeque_herreno Beyren_les-Sierck Cerro_Azul_(Santa_Elena) Belendorffita Campeonato_Mundial_de_Piragüismo_de_1981 Back_to_basics_and_beyond Belgrano_(Mendoza) Buna_(Texas) Batalla_de_Guiling Boys_(canción_de_Britney_Spears) Brahea_psilocalyx Centropus_nigrorufus Batalla_de_las_Termopilas_(191_a_C_) Bombinatoroidea Canon_Automático_Tipo_96_25_mm Bagnoli_del_Trigno Carlos_de_haes Big_Picture_Show Balantiocheilus_melanopterus CBTis Catedral_gótica Chanh_muoi Boriavi Chad_le_Clos Brunsvigia Campeonato_Yugoslavo_de_Futbol

html map