Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.felicitas.w-figura.konskowola.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.juvante.w-figura.konskowola.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.nefasti.w-figura.konskowola.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Devarsi DBS_Bank Damiansville Cornville_(Arizona) Cristo_del_Marmol Danny_Vranes Division_Sureste_de_la_NBA Diferendo_de_delimitacion_maritima_entre_Chile_y_el_Peru Amaury_Pérez Alfred_Schmidtberger Dianella_amoena ENRESA EF_111A_Raven Digitalis_lanata Alfonso_E_Perez_Sanchez Ammotheidae Alexander_Mikhailovich_Orlov Do-Yin Cuerpo_político Cotes Dossinia_marmorata David_Pritchard_(físico) Cura_anonniae Crenicichla_minuano Altadis Cómplices_(banda) Allaganthera_forsskaolei Amphilophus_amarillo Devil's_Pond Aleksandar_Đorđević Alianza_terapéutica Cranfills_Gap_(Texas) D_Grela_H Deanna_Mustard David_S_Ward Distrito_de_Wong_Tai_Sin Algeria_francesa Cruzadas_(película) Dan_Cooper_(personaje) Convergencia_(meteorología) Cultura_celtiberica Amnestia Amaranth_(cancion) Croniosúquidos Don_Lucero Amén_(álbum) Damodar_K_Mavalankar Doğu_Perinçek Edición_(cinematografía) Dornier_Do_24 Amor_Amor Dori_Ruano Cumières_le_Mort-Homme Deficiencia_de_alfa-1_antitripsina Américo_(nombre)

html map