Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.lubelskie.aluminium-6082.biz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.lodzkie.aluminium-6082.biz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.malopolskie.aluminium-6082.biz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Osvaldo_Capaz Namtso Partidos_politicos_de_España Noche_sin_fin Pasman Museo_del_automovilismo_"Juan_Manuel_Fangio" Oenanthe_stenoloba Oxamita Oscar_1982 Pablo_Pardo_Yáñez Operaciones_Aereas_en_la_Guerra_del_Chaco Naoki_Ishikawa NGC_986 Pixies_(álbum) New_Utrecht,_Brooklyn Plamen_Oresharski Pastor_blanco_suizo Parcmotor_Castellolí Percherón Palacio_arzobispal_de_Kroměříz PSP-3000 Museo_de_la_Secretaria_de_Hacienda_y_Credito_Público Orouz Nrisinha Port_Louis Paris-Levallois Ocute Pedro_Damian Naranjo_de_Malaga Método_paranóico-critico Nikolái_Rérij Pampa_vieja_-_El_Fiscal Neobisium_bosnicum_ondriasi Pierre_Choux Penthouse_comix Petr_Pavelka Pina_Borione Münnerstadt Nova_Plakhtiivka Número_complejo Panopea Parque_nacional_Pico_de_Orizaba Operación_Barbarroja Parque_nacional_de_Bulabog_Putian Pachacamac_The_Echidna Palmeto Paderewsky Nestoriano Natación_en_aguas_abiertas_en_los_Juegos_Suramericanos_de_Playa_de_2014 Nowaki_(1941) Pasofundense Parchis Nuevo_Casas_Grandes_(ciudad) Naalehu Pickens_(Virginia_Occidental)

html map