Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.notandum.do-zwykly.jelenia-gora.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.platonicus.do-zwykly.jelenia-gora.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.superne.do-zwykly.jelenia-gora.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Municipio_de_Gardner_(condado_de_Sangamon,_Illinois) Iemitsu_Tokugawa Georreferenciamento Municipio_de_Hadley_(Arkansas) Impulso_electrico Utrecht_School_of_Economics Río_Alabama Rivales_(desambiguacion) Generacion_del_70_(Peru) Municipios_de_Querétaro_Arteaga Municipio_de_Oregon-Nashua Gobernación_de_Jericó Girolamo_Vittori Iglesia_de_Santa_Maria_(Marquina-Jemein) Reynolds_American_Inc. Giuseppe_Povia Municipio_de_Union_(condado_de_Adams,_Pensilvania) Río_Hondo_(Texas) Municipio_de_Hanover_(condado_de_Jefferson,_Indiana) Tren_de_alta_velocidad_Núremberg_-_Ingolstadt_-_Múnich Roodebeek Iglesia_de_Santa_Maria_Magdalena_(Olleria) Resolución_154_del_Consejo_de_Seguridad_de_las_Naciones_Unidas Galletas_María Ulluma Robert_Méndez Rovellón Fundación_Nacional_para_Lugares_de_Interés_Histórico_o_Belleza_Natural Union_Yibutiense_por_la_Democracia_y_la_Justicia Rio_eder Galium_sylvestre Roble_de_Hungría Municipio_de_Clay_(condado_de_Muskingum,_Ohio) Rio_Bregalnica SIN3A Garrett_Weber-Gale Galepus Ruta_Estatal_de_Alabama_59 Iglesia_de_San_Bartolome_(Themar) Rhinodicynodon Municipio_de_Driggs_(Arkansas) Ganges_(Hérault) India_Perspectivas Fuentes_de_Andalucía Tricliona_lakshmi Municipio_de_Iron_Duff_(condado_de_Haywood,_Carolina_del_Norte) Rhynchoryza_subulata Ricardo_Alarcón_Gaviria Municipio_Dabajuro_(Falcón,_Venezuela) Ruben_Xaus US_Centers_for_Disease_Control SIFUP German_Yanke Universidad_catolica_de_costa_rica Gabriele_Munter

html map