Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.paena.ten-dorosly.limanowa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.salutis.ten-dorosly.limanowa.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.ten-dorosly.limanowa.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Breathless_(desambiguacion) Bernard-rene_jordan_de_launay Campo_de_estudio Botanische_Zeitung._Berlín Carla_Bissi Basilio_Pertine Celtic_frost Blue_Murder Brachypteromini Bandera_de_Sudan Cañoncito Categorias_de_areas_protegidas_de_la_UICN Belle_Fourche-Cheyenne_Valleys_(Dakota_del_Sur) Campeonato_de_Espana_de_Ciclismo_en_Ruta_1993 Cena_en_casa_de_Leví Bolas_de_airsoft Cecilia_Blanco_García Bellengreville_(Sena_Maritimo) Central_hidroelectrica_de_Miranda Bayern_de_Münich Centenario_de_la_revolucion_mexicana Campamento_de_verano_(programa_de_televisión) Bona_AB Cairn Beccariola_celebensis Bucy_les_Cerny Basella_rubra Casa_Patronal Canton_Guaranda Casanare_(desambiguación) Centro_de_dia Barra_(medalla) Banda_Max_Rebo Camara_de_los_comunes CHD Castaño_de_Guinea Carletonville Brienon_sur_Armançon Batalla_del_río_Lupia Batalla_de_Nagaragawa CPTE_Certified_Penetration_Testing_Engineer Bandera_de_Kalmukia Bahía_de_Ponce_de_León Carlos_A_Carrillo_(Veracruz) Caramell Cesar_bellido Barrio_Grafa Campeonato_Mundial_de_futsal_de_la_AMF_2007 Bazurco Bailando_por_un_Sueño_(Argentina) Castellano_yucateco Barrio_El_Nevado Canada_Real_Segoviana Begona_Ameztoy Canilleras

html map