Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.paratus.to-miesiac.kaszuby.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.vultus.to-miesiac.kaszuby.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.to-miesiac.kaszuby.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Arrecifes_Minerva Guerra_de_las_100_horas Aranesismo Hospital_de_Emergencias_Dr._Clemente_Álvarez Mini_PC Monasterio_de_san_pedro_de_arlanza He_(katakana) Arteria_pancreaticoduodenal_superior_anterior Hemorroides Ave_Regina_Caelorum Huanímaro Arqueometría Identificación_tributaria Idioma_cri Historia_de_la_pintura_en_el_gótico Arroyo_del_Rey_(Santa_Fe) Modesto_Churruca Arteria_thympanica_inferior Arquitectura_neogriega Asplenium_azoricum Hebert_Sánchez_Polanco Arthingworth Moneda_en_la_antigua_Roma Guy_de_Montfort Historia_de_la_mecanica_clásica Hypoestes_aristata_var._kikuyensis Hylini Associacio_Esportiva_Prat Himno_nacional_de_chile Asteros Arthur_Rubinstein Mitologia_grecolatina Atusparia_(obra_de_teatro) Hilltop_Road_(Metro_de_Filadelfia) Heliocentrico Arbol_del_humo Hapoel_Ashkelon_F.C. Hotel_Dusk:_Room_215 Hillebrandia Hordeanthos_lemniscatus Habitat_trogloditico_de_la_cueva_del_Espluguell Aoc_sainte_foy_bordeaux Montañana_(desambiguacion) Anos_1540_a.C. Montoulieu_(Hérault) Hemipsilichthys_garbei Happy_Madison_Productions Avion_Supersónico Milton_Stelardo Audio_processing_unit Anton_Lembede Motilla Analisis_clínicos Analisis_tecnico_bursátil Guerra_contra_el_narcotrafico_en_México

html map