Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.imperii.pod-panstwowy.pomorskie.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.morum.pod-panstwowy.pomorskie.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.peccare.pod-panstwowy.pomorskie.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Sinfonía_n.º_10_(Haydn) Tradescantia_virginica_var_glabra Teuthidodrilus_samae Semana_Santa_de_Daimiel Social-democracia Teléfonos_móviles Saint-Marc-sur-Couesnon Sinoria San_Diego_Comic-Con_International Solido_en_suspensión Teorema_de_Mermin_Wagner Sistema_Público_Nacional_de_Salud Soyuz_40 Teatro_Concepcion Torneo_de_Marsella_2014 Señorita_Boyacá Tratado_del_fuerte_Laramie_(1851) Telecomunicaciones Sopelana_(Vizcaya) Teoría_de_probabilidades Sergéi_Uvarov Sóftbol Tasa_de_mortalidad_especifica Strobilanthopsis_rogersii Sindrome_de_la_Tourette Teorema_de_convergencia_de_Levy Thomas_Horton Saint_Medard_(Charente) Sofia_Eriksdotter_de_Dinamarca Sumitrosis_distinctus Sudor Tirucalia_bottae Struthiomimus Signo_de_seccion Sarah_Terenzi Saint_Clement_sur-Durance San_Martino_al_Tagliamento Schematiza_vicina Sociedad_Química_de_Francia Sebastian_Leto Tarántula_rubia_mexicana Scot-free Taiko_no_Tatsujin_DS_Dororon!_Yokai_Daikessen!! Scharhörn Torneo_de_Bastad Surata Stigmatococca Torneo_Argentino_de_Selecciones Sevilla_Futbol_Club_S_A_D Sainte_Hélene Tavora_(Tabuaço) Taboo_(serie_fílmica) Tec Sinapis_longirostra Sección_(termino_militar)

html map